Jak sestavit dokonalou dětskou pokojovou sestavu?

Vybrání vhodného nábytku do dětského pokoje je náročné. Musíme přemýšlet nejen o vzhledu, ale i o praktičnosti a bezpečnosti. Abychom vám usnadnili rozhodování, přinášíme vám několik rad, jak sestavit dokonalou dětskou pokojovou sestavu.

Rozměry pokoje

Před tím, než začnete vybírat nábytek, zvažte rozměry pokoje. Změřte si délku, šířku a výšku místnosti. Důležité je nejen zvolit nábytek, který se vejde do pokoje, ale také, aby se do místnosti vešel i dětský koutek. Pokud máte malý pokoj, zvažte koupi patrové postele, které šetří místo. Pokud máte velký pokoj, můžete zvolit větší nábytek.

Vybavení pokoje

Dalším krokem je rozhodnout se, jaký nábytek budete potřebovat. Přemýšlejte o tom, jak bude váš dítě pokoj využívat a co bude potřebovat. Většinou jsou základem dětského pokoje postel, skříně, stůl a židle. Pokud máte malé dítě, určitě nezapomeňte na úložné prostory pro hračky a oblečení.

Doporučujeme zvolit multifunkční nábytek, který uspoří místo a bude praktický pro celou rodinu. Například postele s úložným prostorem, stoly s výsuvnými pulty nebo skříně s věšáky na oblečení a police na knihy.

Bezpečnost

Při výběru nábytku nezapomeňte na bezpečnost vašeho dítěte. Vybírejte nábytek s hladkými hrany, bez ostrých rohů a šroubů. Pokud zvolíte patrovou postel, zajistěte ji zábranou, aby se vaše dítě nedostalo k okrajům postele. Dále je důležité zvolit nábytek z kvalitních materiálů, které neobsahují škodlivé látky.

Vzhled

Vzhled nábytku je samozřejmě důležitý, protože chceme, aby se dítě v pokoji cítilo dobře a rádo se v něm zdržovalo. Zvolte barvy a motivy, které se budou líbit vašemu dítěti. Pokud nevíte, jakou barvu zvolit, zvažte neutrální barvy, které nebudou rušivé a budou se hodit k různým doplňkům.

Vybrat dokonalou dětskou pokojovou sestavu není snadné, ale s těmito radami by vám to mělo být jednodušší. Nezapomeňte na rozměry pokoje, výbavu, bezpečnost a vzhled. Pokud se budete řídit těmito pravidly, máte jistotu, že si vaše dítě bude užívat svého nového pokoje.